Rázová vlna

Terapi​e​ rázovou vlnou ​využívá akustické vlny s​ vysokou amplitudou a skokovou změnou tlaku​​. ​Tyto parametry vyvolávají v tkáních řadu léčebných efektů, jako je například urychlen​é hojení tkání a ​regenerace​ buněk, ​zmírnění bolesti a obnovení rozsahu pohybu. Všechny procesy zmiňované v této sekci, se typicky objevují při terapii současně a jsou využívané pro léčbu chronických, subakutních i ​v některých případech i ​akutních indikací.

Razová vlna Bulldog gym Most

Indikace:

Bolest v rameni může být způsobena např. kalcifikacemi, syndromem zmrzlého ramene nebo impingement syndromem. Všechny tyto indikace jsou zdrojem tupé až ostré bolesti a omezují pacienty v jejich každodenním životě. Kalcifikace v ramenním kloubu jsou efektivně odstraňovány rázovou vlnou ve více než 85% případů. Výrazné zmírnění bolesti a zlepšení funkce ramene je pozorováno už po 4 týdnech terapie. Rázová vlna nahrazuje jinak typická ošetření těchto stavů jako jsou steroidové injekce nebo dokonce operace.

Tenisový loket

Tenisový loket je častým onemocněním zasahující až 10% populace. Konzervativním ošetřením epicondilitidy je zdlouhavé (odpočinek), jeho součástí je medikace (analgetika, kortikosteroidové injekce) a často se musí pro neúspěch opakovat. Terapie rázovou vlnou je naproti tomu rychlým řešením a léčbou s úspěšným koncem ve více než 70% případů v maximálně 5 terapiích.

Patní ostruha

Kalcifikace na spodním výběžku paty (patní ostruha) je často doprovázena poraněním nebo zánětem plantární fascie. Každá z těchto indikací i jejich kombinace omezují pacienty v jejich denních činnostech. Rázová vlna ošetřuje oba dva problémy zároveň. Akustické vlny jsou zodpovědné za rychlé uzdravení, návrat ke každodennímu životu a dlouhotrvající úlevu od problému u téměř 88% pacientů

Úponová bolest

Bolest svalových úponů vzniká obvykle v důsledku opakovaného nebo dlouhotrvajícího přepínání dané šlachy. Terapie rázovou vlnou spouští proces neovaskularizace. Tvorbou nových cév dochází ke zvýšenému prokrvení ošetřované tkáně a tím i k rychlejšímu hojení oblasti, bez nutnosti užívání návykových léků proti bolesti.

Kalcifikace

Kalcifikující tendinitida je bolestivá chronická porucha charakteristická kalcifikacemi v oblasti šlach rotátorové manžety. Takový stav způsobuje značnou bolest a omezení rozsahu pohybu. Léčba rázovou vlnou je jednou z nejúčinnějších terapii pro léčbu kalcifikací. Akustické vlny působí narušení kalcifikovaných shluků, podporují jejích resorpci a odstranění z těla. Rázová vlna výrazně snižuje dobu léčení a nabízí rychlou úlevu od často jinak chronických stavů.

Rázovou vlnu využívám i pro léčbu svých klientů a zaznaménávám vysokou úspěšnost léčby. V případě zájmu o léčbu rázovou vlnou v Mostě mě neváhejte kontaktovat na telefoním čísle +420 777 656 367 od pondělí do neděle (8:00‑22:00), nebo osobně ve fitness centru Bulldog gym Most.

zpět na hlavní stránku